Уште еден рај на Малдивите

Не е никаква новост дека на Малдивите постојат рајски одморалишта, но сепак ние чувствуваме должност да ви ги претставиме сите релаксирачки места кои ги нудат островите, дури и кога кај нас е есен.

Уште еден рај на Малдивите

Одморалиштето „Anantara Dhigu Resort & Spa“ е сместено на островот  Дигју, а е опкружено со мирна тиркизна вода. Секоја приватна вила е опремена со луксузен мебел, има своја прекрасна палуба со лежалки, а погледот кон околината е освојувачки. Во одморалиштето се наоѓаат и 9 луксузни ресторани во кои можете да пробате храна од сите краишта на светот.

Уште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на МалдивитеУште еден рај на Малдивите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар