Слатко бебенце зборува на телефон како возрасна жена

Доколку ви се допаѓаат видеа со бебиња, ова со сигурност ќе го обожавате. Малата Емилија, кога е снимано видеово имала само 16 месеци, но тоа не ја спречило да води сериозен муабет со нејзиниот татко преку телефон, се разбира на сопствен, бебешки јазик. Има чуден речник на зборови, а од англиските умее да каже само „мами“ и „бај бај“. 🙂

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. 123 Reply

    хахахахаха срце

Остави коментар