Уште еден фантастичен концепт за Ферари

Овој фантастичен концепт, кој со сигурност ќе ве остави со отворена уста е дело на дизајнерот Самир Кадиков, а моделот тој го нарекол „Ferrari Xezri“.
Уште еден фантастичен концепт за Ферари

„Овој проект мора да е изворот на највисоко ниво на технологија која го карактеризира еден автомобил, кој е апсолутно инвентивен и ја претставува сржта на „Ферари“ во минатото, во сегашноста и неговата иднина.“ – вели Самир.

Уште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариЛесен, едноставен автомобил со одличен мотор и футуристички дизајн. Овој маркантен спортски убавец го освои второто место за дизајн на натпреварот организиран од „Ферари“.
Уште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за ФерариУште еден фантастичен концепт за Ферари


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар