Поларните животни и нивната зимска идила

Како што пристигнува зимата, голем дел од дивите животни се повлекуваат во своите засолништа за да можат да ги преживеат најстрашните ладни денови. Но, не дозволувајте ова да ве залаже. Ладното време, некои видови, до толку ги тера да излезат на отворено, што други мораат да се повлечат. Ова е галерија за убавите поларни животни и нивната сурова средина, составена од тимот на National Geographic.

Поларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идилаПоларните животни и нивната зимска идила


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар