Триминутна прошетка низ Санкт Петербург

Доколку немате прилика во брзо време да го посетите прекрасниот руски град Санкт Петербург, ова видео ќе ве одведе на брза триминутна прошетка.Триминутна прошетка низ Санкт Петербург Креатор на видеото е Џеф Томпкинсон, кој ќе ви прикаже едно деноноќие во овој магичен град, ќе ве прошета низ музеите и плоштадите и ќе ве запознае со руската култура и прекрасната архитектура.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар