Топ 10 летни цитати: Летото и неговите мудри мисли!

Топ 10 летни цитати: Летото и неговите мудри мисли!

Секое годишно време носи свои пораки, но се чини дека летото некако најмногу се издвојува од останатите. Многумина на своите Инстаграм профили веќе објавија различни летни пораки, а ние пронајдовме 10 кои многу ни се допаѓаат. Слободно споделете ги на вашите профили!

1-top-10-letni-citati-letoto-i-negovite-mudri-misli-www.kafepauza.mk_

„Тенот ќе избледи, но спомените ќе траат засекогаш.“

„Таа се однесува како лето, а оди како дожд.“

„Сакај ме како да си пијан и осамен во 5 наутро без никого за разговор.“

2-top-10-letni-citati-letoto-i-negovite-mudri-misli-www.kafepauza.mk_

„Подобро едно ‘упс’ отколку да се прашувате: ‘Што ако…’“

„Не е важно каде одите во животот, сè додека патот ве води кон плажата.“

„Ако се вклучени панталони и градник, тоа нема да се случи денес.“

„Сакам да седам со некого на покрив во 3 часот наутро и само да ги гледам ѕвездите.“

3-top-10-letni-citati-letoto-i-negovite-mudri-misli-www.kafepauza.mk_

„Ние се враќаме еден на друг како бранови. Тоа е начинот на кој водата сака.“

„Не можам да се одлучам дали ми треба прегратка, 6 шотови или две недели спиење.“

„Не ги троши зајдисонцата со луѓе кои нема да го дочекаат изгрејсонцето.“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар