Љубовта е во малите нешта: Илустрации кои ги доловуваат секојдневните моменти

Љубовта е во малите нешта: Прекрасни илустрации кои ги доловуваат секојдневните моменти

Честопати сме толку преокупирани со нашите обврски и нашите зафатени животи, што забораваме да уживаме во малите нешта кои животот секојдневно ни ги нуди. Некогаш едноставно треба да застанеме и да ја забележиме убавината и среќата што ја имаме.

Читање книги

Читање книги

Во секој ден има љубов и убавина. Некогаш е нешто мало – изгрејсонце или заспивање покрај саканиот/ата, а некогаш е нешто големо. Секој ден е различен, но во секој има нешто видливо или сокриено, а ние треба да бидеме доволно внимателни за да го забележиме. Овие илустрации го доловуваат секојдневниот живот и малите мигови кои ќе ги пропуштиме, ако не внимаваме доволно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар