Тест: Одберете кристал и откријте кој совет ви е потребен во моментов!

Тест: Одберете кристал и откријте кој совет ви е потребен во моментов!

Овој тест ќе ви ги даде советите кои ви се потребни во моментот. Погледнете ја сликата и одберете го кристалот што ве привлекува. Тој има порака за вас!

Тест: Одберете кристал и откријте кој совет ви е потребен во моментов!

  • Кристал бр. 1

    Ако сте го избрале овој кристал, голема е веројатноста дека не ги искажувате вашите мислења и емоциите кои ве мачат! Повлечете се во тишина и размислете за оваа ситуација. Обидете се да ги идентификувате проблемите за кои не можете отворено да разговарате и откријте зошто е тоа така. Ако сте загрижени што другите ќе мислат за вас во оваа ситуација, игнорирајте го тоа! За ваше добро и за доброто на оние околу вас, доволно е да ја кажете вистината и да ги оставите работите да се одвиваат по својот пат.

  • Кристал бр. 2

    Во овој момент од вашиот живот, одредени прашања ве спречуваат да чувствувате безусловна љубов кон одредена ситуација или личност (можеби дури и самите себе). Опуштете се и размислете дали чувствувате гнев и лутина кон некој кој ви згрешил во минатото. Нурнете длабоко во себе за да ги пронајдете сочувството и љубовта кои ви се потребни за засекогаш да се ослободите од овие проблеми.

  • Кристал бр. 3

    Во оваа фаза ви треба јасност за одредена ситуација во вашиот живот, како и голема енергија за да се справите со неа! Медитацијата може да ви помогне во обидот да се справите со проблемите кои моментално ве мачат. Дишете длабоко и со секој здив дозволете ѝ на енергијата да ви помогне да ги ослободите блокадите што ве спречуваат јасно да ја видите ситуацијата.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете што не треба да правите во 2023 година.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар