Тест: Изберете карта и откријте што не треба да правите во 2023 година!

Тест: Изберете карта и откријте што не треба да правите во 2023 година!

Погледнете ги внимателно овие 3 карти, дозволете да ве води интуицијата и одберете ја онаа што најмногу ви се допаѓа. Картата што ќе ја изберете ќе ви открие што не смеете да правите во 2023 година!

Тест: Изберете карта и откријте што не треба да правите во 2023 година!

Секоја нова година ни дава нова можност да го промениме нашиот начин на размислување, да ја елиминираме негативноста и да  продолжиме напред со нови сили. Повеќето луѓе ја започнуваат новата година со големи надежи за успешна, продуктивна и среќна година, но не се сигурни како да го постигнат тоа. Всушност, тоа е многу едноставно: доволно е да се заменат негативните мисли со позитивни.

 • Карта бр. 1

  Би било навистина убаво доколку решите да престанете да се лутите за сè оваа година.

  Совет: Енергијата што ја трошите на гнев и бес ќе биде подобро искористена доколку ја насочите на позитивни работи, а тоа подобро ќе влијае врз вашето ментално здравје. Исто така, би било добро да ја пронајдете причината зошто и најмалите нешта ве лутат толку многу.

 • Карта бр. 2

  Би било одлично доколку престанете да се жалите за сè.
  Да се жалите за топлите температури, студените температури, покачувањето на цените, да се жалите дека не ве разбираат, дека животот е толку тежок и дека страдате. Причината зошто треба да престанете да го правите ова: здодевно е да слушате човек кој постојано се жали и затоа што го привлекувате токму она на што се жалите.

  Совет: Добро размислете дали се жалите од навика за да привлечете внимание или затоа што навистина го мислите тоа. Освен тоа, не заборавајте дека вие можете да ја промените вашата реалност.

 • Карта бр. 3

  Целта кон која треба да се стремите оваа година би била да престанете да влегувате во врска со некого само за да не бидете сами. Многумина стануваат очајни затоа што повеќето од нивните пријатели веќе стапиле во брак и се плашат дека нивниот „биолошки часовник“ отчукува.

  Совет: Внимавајте на стравот од осаменост. Зошто сметате дека е лошо да се биде сам? Почнете да се грижите за себе и запомнете дека не мора да бидете со некого за да се чувствувате помалку осамени. Сакајте се и почитувајте се себеси, а љубовта кога-тогаш ќе тропне и на вашата врата.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете дали вашата желба ќе се оствари или не.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар