Тест: Изберете слика и откријте ја вашата порака за оваа седмица

Тест: Изберете слика и откријте ја вашата порака за оваа седмица

Изберете ја сликата што ве привлекува и потоа прочитајте ја вашата порака што ќе ви даде насоки за оваа седмица.

Тест: Изберете слика и откријте ја вашата порака за оваа седмица

1. Моментално во вашиот живот има хармонија, рамнотежа, љубов и задоволство во вашите лични врски.

Уживајте во овој убав и хармоничен период затоа што сите овие важни односи ви помагаат да процветате по неодамнешните предизвици со кои се соочивте.

Ова е време за примање вистински благослов. Искажете им благодарност и љубов на оние што ве сакаат и се грижат за вас затоа што тие се земни ангели.

2. Може да се случи во деновите што следуваат да се појават предизвици и да има одложувања што ќе ве спречуваат во нешто. Можеби ќе бидете во искушение да се преоптоварувате со кофеин, шеќер, јаглени хидрати и енергетски пијалаци.

Не се впуштајте во таква шема. Внесувајте само здрава енергија како јаболка, витамини и многу вода со лимон или ѓумбир.

Обрнувањето внимание на горивото што го внесувате во телото сега е исклучително важно. Имате многу работа пред себе во моментов и како ќе се справите со сето тоа во текот на денот зависи од видот на горивото што го внесувате во вашето тело. Тука спаѓаат и вашите внатрешни мисли, затоа што и тие се гориво.

3. Сликата што ја избравте кажува дека ќе прославите достигнување на некоја ваша лична цел. Оваа цел е поврзана со вашиот личен пат, а не со вашата кариера.

Тоа е повеќе внатрешна прослава отколку надворешна манифестација.

Можеби ќе забележите промена во вашите реакции или ќе пронајдете мир. Не е важно колку се мали достигнувањата, прославете за вашиот напредок.

Изберете слика за да добиете совет што ќе ви помогне во кризните периоди.

Тест: Изберете слика за да добиете совет што ќе ви помогне во кризните периоди


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар