Тест: Изберете слика за да добиете совет што ќе ви помогне во кризните периоди

Тест: Изберете слика за да добиете совет што ќе ви помогне во кризните периоди

Предизвиците постојат за да ви помогнат да созреете и зад секој предизвик се крие светлина што чека да ви се открие. Што можете да сторите кога станува збор за животните предизвици? Изберете една карта за да откриете што ќе ви помогне за време на стресните периоди.

Тест: Изберете слика за да добиете совет што ќе ви помогне во кризните периоди

1. Детоксикација на умот, на телото и на духот

Не постои 100% сигурен начин кој ќе ја заштити вашата аура за да ја одржувате чиста и исполнета со добра енергија, па затоа духовната хигиена е многу важна.

Духовната хигиена може да се состои од следниве активности: бања со епсом соли, плачење, елиминирање на нездравата исхрана или зголемување на внесот на вода.

Кога ќе ги елиминирате нездравото размислување, емоциите и тешката енергија од умот, од телото и од духот, ќе создадете енергични и физички здрави граници. Животот продолжува и затоа постојаноста е неопходна за добра духовна хигиена.

2. Поминете време во природа

Времето поминато со мајката природа е природен ублажувач на стресот. Без разлика дали одите на прошетка на сонце, на снег, на дожд или само седите во паркот, вие автоматски се одвојувате од метежот и од вревата во животот.

Природните елементи веднаш ќе ви помогнат да се вратите на основата, да се фокусирате и да се приземјите. Времето поминато во природа е она што ѝ е потребно на вашата душа за подобро да се справите со стресот.

3. Креативност

Понекогаш го оддалечувате вашиот фокус од предизвиците со помош на вашите уметнички и креативни дарби преку активности како што се: танцување, пишување, сликање, пеење, градинарство или свирење на некој музички инструмент, а тоа отвора простор да се справите со стресните ситуации во вашиот живот.

Многу луѓе веднаш преминуваат во медитативна состојба додека се занимаваат со креативни активности. Време е да ѝ се посветите на вашата креативна и самостојна работа и да се занимавате со активностите што ги сакате.

Обидете се да ги решите овие загатки и тестирајте ја вашата интелигенција.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар