ТЕСТ: Изберете еднорог кој најмногу ве привлекува и откријте ја духовната порака за оваа зима

ТЕСТ: Изберете еднорог кој најмногу ве привлекува и откријте ја духовната порака за оваа зима

Се прашувате која е вашата духовна порака за периодот што доаѓа? Изберете го еднорогот што најмногу ви се допаѓа и прочитајте ја пораката. Потоа запишете ја за да ви служи како потсетник при непредвидливи ситуации!

ТЕСТ: Изберете еднорог која најмногу ве привлекува и откријте ја духовната порака за оваа зима

1. Има денови кога постојано се појавуваат предизвици и постојано има разни одложувања. Ќе треба цело време да ги проверувате работите за да бидете сигурни дека сè функционира како што треба.

Можеби ќе бидете во искушение целосно да се преоптоварите со кофеин, со шеќер, со јаглени хидрати и со енергетски пијалаци. Но, бидете умерени. Внесувајте што е можно повеќе здрава енергија преку овошје и вода со лимон.

Деновиве е исклучително важно да посветите внимание на горивото што го внесувате во вашето тело. Имате многу работи на ум и како ќе се справите со сето тоа во текот на денот зависи многу од видот на горивото што го внесувате во вашето тело. Тука спаѓаат и вашите внатрешни мисли бидејќи и тие се гориво.

2. Овој еднорог ви кажува дека ќе прославите за некое лично достигнување. Тоа е поврзано со вашиот личен пат, а не со вашата кариера.

Можеби тоа е повеќе внатрешна прослава, отколку надворешна манифестација.

Ќе забележите промена во реакциите и ќе пронајдете мир со што ќе го поминете периодот кога се чувствувавте немирно.

Не е важно колку е мал успехот. Прославете го вашиот личен напредок!

3. Вие сте на место каде што постојат хармонија, рамнотежа, љубов и задоволство во вашите меѓусебни односи. Уживајте во ова убаво и хармонично време.

Овие важни врски ќе ви помогнат да закрепнете од сè што ви се случило не толку одамна.

Изразувајте ги вашата љубов и благодарност кон оние што ве сакаат и се грижат за вас, затоа што тие сигурно се ангели на земјата.

Сакате да направите уште еден ваков тест? Изберете пердув и откријте ја пораката на вашите ангели

Изберете пердув и откријте ја пораката на вашите ангели


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар