Стјуардеса остава топли пораки за патниците во авион

Тејлор Типет ни покажува дека можете да измамите насмевка на нечие лице дури и со една едноставна порака. Скоро една година, оваа стјуардеса од Вашингтон, лепела мали пораки со мотивациски зборови на авионските прозорци. Таа го нарекува овој мал проект на Инстаграм „Зборови од седиштето покрај прозорецот“. Погледнете дел од нејзините кратки и топли пораки кои им помагаат на сосема непознати луѓе да се почувствуваат многу подобро…

(1) Стјуардеса остава топли пораки за патниците во авион


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар