Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија се наоѓа во подножјето на тврдината Мехрангар која има прекрасен поглед кон сините куќи во различни нијанси како што се небесно сината и кобалт бојата. Раните утрински часови додека локалното население сè уште не е разбудено е најдоброто време за скитање по малите улички. Така ќе можете да направите прекрасни фотографии од сините куќи.

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Откријте и која е најубавата плажа во Европа за 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар