Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Многу ретко можеме да ги видиме пилотите во некое друго издание, освен во нивната униформа и темните очила. Но, Мариа Петерсон очигледно не е обичен пилот. Таа стана интернет сензација и има огромен број следбеници на социјалните мрежи откако почна да се слика и да објавува фотографии како практикува јога во различни делови од светот.

(16) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Оваа 32-годишна Швеѓанка од Гетеборг работи како пилот во компанијата „Рајанер“.

(2) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

(3) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Фотографиите почнала да ги споделува на Инстаграм откако се преселила во Палермо, Сицилија. На тој начин сакала да им го доближи својот живот и својата работа на најблиските во Шведска, како и да ги сподели прекрасните искуства од италијанскиот остров.

(4) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Според фотографиите, станува збор за една исклучително ведра и енергична млада дама, која добро се снаоѓа и на плажа, покрај тропските или малку постудени води, како и во авионот Боинг 737.

(5) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Нејзините фотографии се хит на Инстаграм, а таа има илјадници следбеници.

(6) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

(7) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Оваа млада дама е вистински пример дека со доволно голема желба и труд може да се спојат работата и задоволството.

(10) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Петерсон може да биде инспирација за луѓето ширум светот.

(12) Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографираа


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар