Самозадоволување со новата кампања на Плејбој

Печатените медиуми полека умираат, па нивните маркетинг кампањи мора да стануваат многу покреативни и поактрактивни за да ги натераат луѓето повторно да читаат од хартија.

Рекламната агенција „Neogama BBH“ од Сао Паоло, Бразил, за американскиот Плејбој смислила уникатен начин да ја прикаже убавината на женското тело и воедно да ги врати своите „читатели“ на уживањето насамо со нивните страници. На наивен, но сепак провокативен начин, преку цртежи на машки раце, и самото име на кампањата „Pleasure in your hands“ упатува токму на очигледното…Самозадоволување со новата кампања на ПлејбојСамозадоволување со новата кампања на ПлејбојСамозадоволување со новата кампања на ПлејбојСамозадоволување со новата кампања на ПлејбојСамозадоволување со новата кампања на Плејбој


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар