Сакате ли да преспиете во птичјо гнездо?

Артистот Џејсон Фен од Калифорнија дизајнира и создава птичји гнезда, во кои луѓето можат да преноќат. Гнездата се направени од гранки собрани од локалните шуми, а достапни се за купување. Доколку сте заинтересирани, можете да преноќите во вакво гнездо во одморалиштето „Treebones“.Сакате ли да преспиете во птичјо гнездо?Пред да поскакате да преспиете во гнездо, треба да знаете дека тие не се така удобни како што изгледаат. Тие не се водоотпорни и немаат никакви други погодности освен кревет за двајца. Доколку почне да врне, можеби најдобро ќе биде да поставите шатор во гнездото.Сакате ли да преспиете во птичјо гнездо? Сепак, доколку сте љубител на авантури и природа, ова е искуство кои морате да го доживеете. Одморалиштето, нуди гнездо во кое можат да се сместат максимум 8 луѓе, а целото е изработено од гранки од еукалиптус. Оние кои ги изработува Џејсон за продажба можат да се направат по желба на клиентот, па така купувачите можат да изберат гнездо во кое ќе собира и до 30 луѓе.Сакате ли да преспиете во птичјо гнездо?Сакате ли да преспиете во птичјо гнездо?Сакате ли да преспиете во птичјо гнездо?Сакате ли да преспиете во птичјо гнездо?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар