Револуционерен куфер кој сам се движи зад вас

Отсега кога ќе патувате, нема да се тегавите со вашиот тежок куфер, бидејќи тој самиот ќе иде по вас. Станува збор за изум на младиот Родриго Грасија Гонзалез од Шпанија кој направил механички куфер кој нема потреба да го влечете за рачка.Револуционерен куфер кој сам се движи зад васНа видеото прикачено на Јутјуб може да се види на кој начин ќе функционира овој прототип на куфер, кој ќе се вика „Hop“. Тој ќе го користи блутут сигналот од вашиот смартфон, прецизно движејќи се зад вас. Единствена мана засега му е тоа што е спор, па доколку потрчате да фатите такси или автобус, постои сомнеж дека нема да ве стигне.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    A toa sto nekoj moze da ti go sobere dodeka toj tivko i odi po tebe, toa e druga rabota. 😀

  2. mihaela Reply

    a ova samo za na aerodrom, inace po nasive neramni ulici nema sansi da se dvizi – odma ke padne. i svarno e mnoooogu spor

Остави коментар