Рајските плажи на островот Муреа

Рајските плажи на островот Муреа

Неверојатните песочни плажи со ситен бел песок и прекрасните планини на островот Муреа, ќе ве воодушеват на секој можен начин. Муреа е тропски остров кој се наоѓа во архипелагот Француска Полинезија, кој се состои од 130 острови, од кои најблиску до него се Тахити и Бора Бора.

Рајските плажи на островот Муреа

Романтичната Муреа е честа дестинација на вљубени парови и одлично место на кое можете да го поминете медениот месец или пак вашиот одмор. Тиркизно-синото море ќе ви помогне да се релаксирате и да уживате како никогаш досега. До островот се стига со фериброд од островот Тахити, на кој се наоѓа интернационалниот аеродром, портата на овој регион.

Рајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот МуреаРајските плажи на островот Муреа

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар