Креативни билборди

Рекламните билборди се дизајнираат за да влијаат брзо и долготрајно, оставајќи го набљудувачот цел ден да размислува за пораката на она што го видел и прочитал. Креативни билборди има насекаде покрај улиците низ светот и единствената негативна работа во врска со нив е што оние најдобрите можат да му го одвлечат вниманието на возачот и да предизвикаат несреќа. Разгледајте ја нашата селекција во домашни услови. 🙂

Креативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билбордиКреативни билборди

Кој билборд во Македонија ви го привлекол вниманието? Има ли некој креативен дизајн што би одговарало да се додаде во листава?

Сте ги виделе креативните логоа со скриена симболика?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Mia Reply

    Никој посебно. Овие се толку многу оригинални…Браво! 😉

Остави коментар