Волшебно нашминкани очни капаци

Дваесетиедногодишната шминкерка Кети Алвеш креира детални цртежи на очните капаци, користејќи шминка за секојдневна употреба. Кети работи како графички дизајнер во  печатница во Порт Пери, населено место во  близина на нејзиниот дом во Онтарио, Канада.

Волшебно нашминкани очни капаци

Во нејзиното слободно време, употребувајќи шминка, четка и игла за најситните детали, таа слика сцени од филмови или оригинални дизјани на сопствените очи. За секое око троши по барем еден час за да го комплетира. Нејзина најголема инспирација се сцени од анимираните филмови на „Дизни“, како што се „Малата сирена“, „Кралот лав“ и други.

Волшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капациВолшебно нашминкани очни капаци

Доколку ви се допаѓа ваквата примена на шминката, погледнете како на креативен начин може да се употреби и друга козметика.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Катерина Reply

    Со обична шминка девојката создала чиста уметност. Многу креативно и инспиративно.

Остави коментар