Првите 100 дена од животот на две мали панди

Првите 100 дена од животот на две мали панди

Овие две мали панди се родија во јули во Зоолошката градина во Атланта. Ветеринарите задолжени за нивното здравје постојано вршат видео надзор над нив, па по првите 100 дена од нивното раѓање направиле слатко видео со исечоци од нив.Првите 100 дена од животот на две мали панди Пандите се крстени Меи Лун и Меи Хуан, а доколку сакате постојано да го следите нивното растење, можете одвреме-навреме да ги гледате што прават тие во живо.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар