Прекрасни и сликовити зимски градови ширум светот

Како што се приближува зимата, така полека се намалуваат температурите и токму овие студени промени нè тераат да си свариме кафе, да се замотаме во топло ќебе и да се наместиме удобно во нашиот дом. Но, наместо да седите дома, доколку имате можност, зарем не би сакале да ги искористите убавините на ова годишно време така што ќе посетите некој од најубавите и најсликовитите зимски градови низ светот?

Прекрасни и сликовити зимски градови ширум светот

Ротенбург об дер Таубер, Германија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар