Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Помеѓу холивудските ѕвезди можат да се најдат голем број кои слободно можат да се стават рамо до рамо со познатите научници. Општо е познато дека актерите мора да се интелигентни за да можат да ги запомнат сите реплики за нивните филмови, но луѓето кои се наоѓаат на оваа листа отскокнуваат од толпата.

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Никол Кидман – 132 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Џоди Фостер 132 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Арнолд Шварценегер – 135 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Мадона – 140 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Шакира – 140 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Џина Дејвис – 140 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Стив Мартин 142 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Нолан Гоулд – 150 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Шерон Стоун – 154 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Лаура Шилдс – 158 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Долф Лундгрен – 160 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција

Квентин Тарантино – 160 IQ

Познати личности со висок коефициент на интелигенција Photo: Monty Brinton/CBS CBS Upfront New Season ©2006 CBS Broadcasting Inc. All Rights Reserved.

Џејмс Вудс – 180 IQ

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар