Пониква – планински бисер на Осогово

На 20 километри од Кочани се наоѓа планинскиот бисер Пониква, обвиен со густа шума и природа која одзема здив. На надморска височина од 1.560 метри ќе заборавите на сите грижи и проблеми и сè што ве измачува, па тоа ја прави Пониква идеално место за викенд-релаксација.Пониква - планински бисер на Осогово Првото нешто што ќе го почувствувате наутро е свежиот воздух кој ќе ви ги наполни батериите за наредната работна недела. Само со една посета ќе сфатите зошто ова место е наречено „воздушна бања“. Има неколку објекти кои нудат сместување по прифатливи цени и ресторани каде можете да јадете откако ќе завршите со прошетката, па затоа сè што ви треба е желба за одмор и опуштање… и удобни обувки за пешачење. 🙂  Идеално е за прошетки во пролет и лето, па ако сакате да избегате од градскиот метеж ова е нашиот предлог за вас.Пониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на ОсоговоПониква - планински бисер на Осогово


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. darfield333 Reply

    мала поправка , не 1540 туку 1640 м надморска висина !

Остави коментар