Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

За среќа, Холанд немал некои посериозни здравствени проблеми, освен нарушувањата на кожата. Кучето имало модринки, гребаници и рани по целата кожа.

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

На почетокот, по трансформацијата, на Холанд му било тешко да оди, но со текот на времето и со помош на лековите неговата ситуација се подобрила. По неколку недели поминати во лекарски терапии и емоционална рехабилитација, кучето Холанд го нашло своето топло засолниште.

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Погледнете ги и останатите неколку фотографии од ова преслатко куче кое не може да престане да се смее по неговата неверојатна трансформација.

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Погледнете ги и овие неверојатно слатки фотографии од кучиња пред и по шишање.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар