Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Приказните за напуштените животни се секогаш трогателни. Таква е и приказната на Холанд, неодоливо кутре со несреќна судбина. Сѐ започнало на 27-ми септември кога кучето Холанд било оставено пред засолниште за животни.

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Неговата состојба била ужасна. Кучето било ненахрането, а крзното му било извалкано и заплеткано. Тоа било многу исплашено, но фондацијата за животни му го спасила животот.

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Тие го земале кученцето и веднаш почнале да работат на неговото заздравување. Првиот чекор бил да го отстранат заплетканото крзно. Тоа не било воопшто лесно. За да биде кучето што е можно побезбедно, на Холанд му биле дадени седативи и било однесено на ветеринар.

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Продолжете на следната страница за да ја видите трансформацијата на Холанд…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар