Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Нештата не мора да бидат разнобојни за да бидат впечатливи. Тоа го докажуваат овие харизматични албино близначки кои целосно ќе ви го променат сфаќањето на поимот убавина.

Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Запознајте ги Лара и Мара Бавор. Тие се главните ѕвезди на проектот по име „Rare Flowers“ („Ретки цвеќиња“) во кој фотографот Винисиус Теранова ја открива целосната убавина на овие необични близначки.

Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Веројатноста дека детето ќе биде родено со албинизам е 1 во 17.000. Според ова, навистина е неверојатно тоа што и двете близначки се албино.

Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Благодарение на нивниот волшебен изглед, овие 11-годишни девојчиња од обично бразилско семејство го привлекле вниманието на голем број познати фотографи.

Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Погледнете ги овие необични близначки со волшебен изглед кои ќе ве остават без зборови

Продолжете на следната страница за да ги погледнете и останатите фотографии од овие прекрасни близначки…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар