Погледнете ги најубавите деца кои полека, но сигурно го освојуваат светот

Погледнете ги најубавите деца кои полека, но сигурно го освојуваат светот

Ви претставуваме неколку момчиња и девојчиња кои ја носат титулата најубавите деца во светот и кои наскоро ќе го покорат модниот свет.

Анастасија Наста Безуркова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Bezrukova (@anastasiabezrukovaofficial) on

Наста во модниот свет влегла уште како дете. Веќе на 10-годишна возраст таа соработувала со едни од најпознатите модни брендови како Москино и Бенетон. Иако нејзиното презиме звучи познато, сепак нејзините родители не се дел од шоу-бизнисот. Таа е ќерка на адвокатот Димитри и претприемачката Светлана Безуркова.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Bezrukova (@anastasiabezrukovaofficial) on

Нејзините први професионални фотографии биле направени кога таа имала 8 години и ѝ донеле многу понуди од разни модни агенции. Денес таа има 15 години, а пред 2 години се обидела да влезе и во филмската индустрија како актерка во филмот „Млечен пат“ на Ана Метисон.

Ана Пагава

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Pavaga (@annapavaga) on

И ова талентирано 9-годишно девојче од Санкт Петербург се нашло на листата најпознати и најубави деца во светот. Списанијата често ја претставувале како „ново чудо во светот“ и навистина е тешко да не се сложиме со нив.

Ана својата кариера како модел ја започнала случајно. Имала само 2 години кога родителите ја однеле во фото-студио за да ја фотографираат за семејниот албум. Фотографот побарал дозвола од родителите, да ги објави нејзините фотографии на социјалните мрежи, по кои веднаш имало позитивни коментари. Во тие коментари имало и понуди од модни агенции.

За време на сегашната кратка кариера, Ана снимила голем број реклами и имала неколку улоги во филмови. Со неа соработувале Долче и Габана, Живанши, Марк Џејкобс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Pavaga (@annapavaga) on

И покрај големиот успех, Ана и понатаму има нормален живот. Таа оди на училиште, обожава да поминува време во природа, танцува, учи јазици… Нејзината мајка се грижи за нејзиниот живот и навики. Дури и кога патува, Ана редовно пишува домашни задачи, и ѝ е забрането да „работи“ повеќе од 3 часа на ден.

Вилијам Франклин-Милер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fanpage For Will♥️ (@william_franklin_miller123) on

Кариерата на овој 15-годишник, започнала сосема неочекувано и брзо. Во буквална смисла станал познат преку ноќ, со фотографијата поставена на Твитер од страна на неговата пријателка.

Од тогаш, Вилијам често добива понуди од разни модни агенции. Сите договори се внимателно прегледани од страна на неговата мајка, поранешниот модел Шенон Франклин-Милер, од која Вилијам ја наследил убавината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fanpage For Will♥️ (@william_franklin_miller123) on

Момчето сега е исклучително активно во светот на модата, како и во појавувањето на филмското платно, за кое размислува да се занимава во иднината.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар