Овие луѓе сакале да ги скријат нивните лузни и белези, па побарале помош од тату артистите

Овие луѓе сакале да ги скријат нивните лузни и белези, па побарале помош од тату артистите

Голем број луѓе имаат лузни или вродени белези коишто влијаат директно на нивната самодоверба. Некои од нив едноставно не можат да поднесат постојано да ги гледаат токму на тоа место каде што се, додека пак други, ги потсетуваат на трауматичен настан којшто би сакале да го заборават. Оние што се родиле со белег, не го побарале тоа, па ако е на видливо место, може постојано да им предизвикува стрес. Имајќи го сè ова на ум, постојат уникатно специјализирани експерти за прикривање на овие несакани обележја – тату артистите! Погледнете во продолжение како нивната креативност и неверојатна способност за цртање им помогнале на голем број луѓе да ги скријат дефектите на кожата и да зачекорат напред со повисока самодоверба.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар