Научете да сакате од децата

Кога децата ќе дојдат на овој свет, сите нѐ обзема необјаснива љубов и веднаш започнуваат секојдневното мазење, скокоткање, гушкање. Тие директно нѐ внесуваат во светот на љубовта. Нè учат дека вистинската љубов може да биде само искрена. Можат да нѐ насмеат кога ни е најтешко, да ни го подарат најубавиот подарок, да нѐ прегрнат толку силно што веднаш можеме да се стопиме. Преку децата можеме да станеме подобри личности и затоа тие се најдобрите учители кои ни го покажуваат патот на љубовта. Еве како децата сакаат:

1. Децата не знаат за различности

Научете да сакате од децата

2. Децата ја знаат моќта на насмевката

Научете да сакате од децата

3. Децата ги сакаат сите живи суштества

Научете да сакате од децата

4. Детското срце прави најубави подароци

Научете да сакате од децата

5. Децата сочувствуваат со околината

Научете да сакате од децата

6. Децата знаат како да нѐ расположат

Научете да сакате од децата

7. Детската љубов е безусловна

Научете да сакате од децата

8. Децата сакаат со целото свое срце

Научете да сакате од децата

9. Децата прегрнуваат со целата своја сила

Научете да сакате од децата

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар