Напуштено кутре и маче, најдобри другари

Во еден британски центар за спасување животни, пред извесен период човек донел малечко маче по име Кити за тоа да биде соодветно згрижено. Како негов цимер, било одбрано кученцето Батонс, кое е родено во центарот, но мајката го има отфрлено од леглото.Напуштено кутре и маче, најдобри другари Оттогаш двете животинчиња се неразделни, а од центарот се надеваат дека некој би ги присвоил како пар. Двете миленичиња се стари околу 4 недели.Напуштено кутре и маче, најдобри другариНапуштено кутре и маче, најдобри другариНапуштено кутре и маче, најдобри другариНапуштено кутре и маче, најдобри другариНапуштено кутре и маче, најдобри другариНапуштено кутре и маче, најдобри другари


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. јас Reply

    леле срцињаа!

Остави коментар