Направете го овој тест и добијте убава мисла за убав ден!

Направете го овој тест и добијте убава мисла за убав ден!

Направете го овој тест и добијте ја вашата позитивна мисла за денес!

Направете го овој тест и добијте убава мисла за убав ден!

  • Картичка бр. 1

    Секогаш сум способен/а да најдам прибежиште во мојот внатрешен мир. Благодарен/а сум за моето силно, здраво тело. Имам сè во себе за да го постигнам успехот што го посакувам.

  • Картичка бр. 2

    Привлекувам љубов и изобилство. Моите потреби и желби се важни. Учам да не ги потценувам моите емоции.

  • Картичка бр. 3

    Секој ден носам одлуки кои ја зацврстуваат мојата самодоверба. Секогаш се надевам на најдоброто. Сакам да напредувам и покрај сите предизвици и непријатности.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете од што треба да се откажете за да бидете среќни.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар