Најубавите работи во животот се бесплатни

Некои работи во животот се бесплатни, а вредат повеќе од злато. Што повеќе ги имате толку сте побогати. Ова се еден мал дел од нив, а ги има многу во животот.

Најубавите работи во животот се бесплатни


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Весна Пирузева Петровска Reply

  Чекориш по улицата.Околу тебе луѓето несакај ќи те потчукнуваат,се движиш низ толпата како по навика а во главата почнуваат да се појавуваат прашања Каде одат овие луѓе,зошто таков израз на нивните лица.Насмевки ретки,збрчкани веѓи,избраздени чела небаре цела тежина на овој свет се сместила тука на тоа едно место.Погледнуваш нагоре и гледаш како и сонцето да е дел од тој дневен заговор па не сака да светне така како што на едно сонце му доликува СИЛНО,ТОПЛО,СВЕТЛО.
  Одеднаш во тебе се буди исконското чувство за револт,па ти доаѓа да застанеш и да кренеш рака.Застанете луѓе зарем животот треба да се живее вака,па нели е еден,може ли човек повторно да се раѓа,Секако не.Зарем за една насмевка се плаќа?Зарем за една прегратка во душата треба причина да се бара?Зарем за еден убав збор треба во срцето да посегнеш со мака?НЕ,НЕ И НЕЕЕ…За сето ова не се наплаќа.
  Утринската магла насмевка мала во неврат ја праќа и сонцето потоа само доаѓа.
  За прегратка лесна ни една душа не е тесна.
  Збор еден во секој миг од животот е вреден,а пишува песни поубави и од Хомер безвремен.
  Топлата рака е поклон вреден што се чува во срце заклучен.
  Да тоа се мали секојдневни но бесценети нешта за кои вреди да се живее и денес и утре се додека меѓу сонцето и земјата живот вирее.
  Од мене за сите вас со љубов.

Остави коментар