Што се промени кај фотографиите од одмор по појавата на паметните телефони?

Паметните телефони во голема мера го променија начинот на живеење и функционирање. Со помош на вашиот џебен пријател сега можете да правите што сакате. Оваа смешна илустрација прави споредба од која се гледа што сменија паметните телефони кога станува збор за фотографиите од одмор.

Што се промени кај фотографиите од одмор по појавата на паметните телефони?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар