Најстрашниот трик за Ноќта на вештерките

Како би реагирале доколку еден ден додека опуштено шетате низ парк, зад вас ви се појави мрачното страшило кое ја симболизира смртта?

Жителите од Луисвил, Кентаки, САД неколку дена пред Ноќта на вештерките бегале преплашени до смрт од ова мрачно плашило.

Најстрашниот трик за Ноќта на вештерките

Тоа всушност е кукла-скелет, која се контролира со далечински управувач. Популарниот американски шегаџија Том Мејб неколку дена пред Ноќта на вештерките решил да се шегува со разни пешаци и рекреативци, прогонувајќи ги со кукла облечена како Ангелот на смртта во страшна, црна наметка. Премногу е смешно да се гледа очигледниот страв кај луѓето, на кои морничавиот вресок кои произлегува од плашилото, воопшто не им помага да сфатат дека станува збор за шега. МУА-ХА-ХА-ХА!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар