Најчудните начини на шверцување забележани на царините

Веројатно секојдневната работа на цариниците не е многу интересна, но понекогаш наидуваат на случаи кои вообичаените проверки им ги претвораат во интересно искуство. Иако не успеале да ја поминат царината, луѓето кои стојат зад овие изуми заслужуваат заслуга за креативност.

Пари во кифлички

Пари во кифлички


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар