Ќе погодите ли која познатата ѕвезда се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

8. Ова бебе од 90-тите години кога ќе порасне ќе стане огромна поп-ѕвезда, со феноменален, ангелски глас. За кого мислите дека се работи?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Аријана Гранде

9. ОК признаваме дека ова не е баш фотографија од бебе, но тоа што е важно за вас, е дека денес е еден од најплатените актери на денешницата. Кој мислите дека е на фотографијата?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Двејн Џонсон

10. Ова бебе кога порасна стана еден од најголемите штитеници на Дизни, како и интернационална поп-ѕвезда. За кого станува збор?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Мајли Сајрус

11. Нека не ве залажува топката за американски фудбал што ја држи во раката. Ова дете кога порасна стана суперхерој, како и еден од најхумористичните луѓе на Твитер. За кого станува збор?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Рајан Рејнолдс

12. Ова среќно дете, стана една од најдобрите пејачки од Велика Британија, со најмногу продадени албуми во светски рамки. Која е таа?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Адел

13. Ова мамино момче кога порасна ги сруши музичките рекорди и стана еден од најголемите артисти во светот. За кого станува збор?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Дрејк

14. Ова бебе кога порасна стана една од најуспешните раперки во 2018 година. Која е таа?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Карди Би

15. И за крај, ова малечко девојче стана една од најуспешните поп-ѕвезди на денешницата. За кого станува збор?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Бритни Спирс

Може да ве интересира и како изгледаат најинтересните автограми на познатите личности?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар