Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

Ќе погодите ли која познатата ѕвезда се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

Ќе се навратиме малку назад низ времето за да видиме како изгледале мегапопуларните ѕвезди кога биле бебиња или малечки деца. Некои од нив навистина си личат со нивната возрасна верзија, додека други се непрепознатливи. Ќе успеете да погодите кој е кој?

1. Ова мало ангелче денес е една од светски најпознатите поп-ѕвезди и глобално е позната по своето средно име. Кој е на фотографијата?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Ријана

2. Ова слатко невино бебенце, ќе освои еден куп Греми награди, благодарение на својот неверојатен глас. Што мислите кој е пејачот на фотографијата?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Џон Леџенд

3. Оваа мала каубојка ќе постане сензација на социјалните мрежи и влијателна личност за шминкање. Кој е на фотографијата?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Кајли Џенер

4. Овој ловец на велигденски јајца денес е ѕвезда на филмското платно, а знае доста трикови и со баскет, кога е на кошаркарското игралиште. За кој станува збор?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Зак Ефрон

5. Овој голем смешко ќе постане најпродаван автор на книги за готвење и кралица за шегување на нејзиниот сопруг на Твитер. За кого станува збор?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Криси Тејген

6. Ова велигденско зајаче кога ќе порасне ќе биде крал на диносаурусите. Кој е на фотографијата?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Крис Прет

7. Веројатно нема да ви треба многу помош во врска со оваа личност. Детето што го гледате на сликата е едно од најпознатите личности во светот. Кој може да биде тоа?

Можете ли да ја погодите познатата ѕвезда што се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

 • Одговор

  Ким Кардашијан

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар