Најинтересните автограми на познатите личности

Овде се собрани некои од најинтересните и најпознатите автограми на славните личности. Некои дури успеале да создадат и мал цртеж со нивниот автограм. Замислете што би нацртал Волт Дизни. Погледнете како изгледаат некои од најпознатите и најубавите автограми во светот.

1. Винсент Прајс: Американски актер, најдобро познат по неговиот глас и улогите во хорор филмови

Најинтересните автограми на познатите личности

2. Волт Дизни: Американски забавувач, аниматор, гласовен актер и филмски продуцент

Најинтересните автограми на познатите личности

3. Џон Хенкок: Првиот и третиот гувернер на Комонвелтот на Масачусетс

Најинтересните автограми на познатите личности

4. Пабло Пикасо: Шпански сликар и скулптор, најпознат како коосновач на кубизмот

Најинтересните автограми на познатите личности

5. Елизабета I: Кралица на Англија и Ирска од 1558 до 1603 година

Најинтересните автограми на познатите личности

6. Кеичи Инафуне: Јапонски продуцент на видео игри, креатор на Мегамен

Најинтересните автограми на познатите личности

7. Курт Вонегат: Американски писател

Најинтересните автограми на познатите личности

8. Махатма Ганди: Индиски активист и лидер на Индиското движење за независност

Најинтересните автограми на познатите личности

9. Мартин Лутер Кинг: Активист кој стана лидер во движењето за граѓанските права

Најинтересните автограми на познатите личности

10. Албрехт Дирер: Сликар и теоретичар на германската ренесанса

Најинтересните автограми на познатите личности

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар