Можете да го пронајдете лилјакот кој се крие на сликата?

На Интернет кружи загатка која е многу потешка отколку што изгледа на прв поглед. Се работи за слика на која има многу алатки кои се користат во домаќинството, а помеѓу нив се крие и сив лилјак. Обидете се да го пронајдете.

Можете ли да го пронајдете лилјакот кој се крие на сликата?

Доколку не успеавте да го пронајдете цицачот (не грижете се, знаеме како се чувствувате), погледнете го решението подолу.

  • Сакам да го видам решението

    Можете ли да го пронајдете лилјакот на сликата - решение

Расположени сте за уште еден тест? Одговорете ги и овие 6 прашања кои ќе го тестираат вашиот интелект и староста на вашиот мозок.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар