Магијата на првиот допир меѓу заљубените дрвца

Магијата на првиот допир меѓу заљубените дрвца

Две дрвца се заљубуваат, но не можат да бидат заедно бидејќи се физички разделени едно од друго. Можат да се видат и да се посакуваат, но не можат да се допрат. Дали нивната љубов ќе опстои? Гледајте ја оваа слатка романтична анимација, која е производ на четворица студенти на Училиштето за уметност во Утрехт, Холандија.

Љубов во природата

Приказната е едноставна, но тоа е и клучот за добра анимација. Љубов, природа, шаренило, весели бои и ведри сцени… Вистинско уживање во 5 минути. Гледајте го „Rooted“ (Вкоренети)!

Ако ви се допадна ова филмче, гледајте ги и „Ден и ноќ“ и „Зошто пандата е црно-бела?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Деа Reply

  Lele me isplashi toa na kraj MNOOGU! Odednash takva muzika, lele se preplashiv duri i zaplakav, uffff

 2. .. Reply

  душичка^^

 3. zivko Reply

  odlicna animacija

 4. Ivce Reply

  Me rasplaka prikaznava….. 🙁 Ete toa e vistinska ljubov

 5. delicious Reply

  :((

 6. ilina Reply

  prekrasno nesto snemav kom

 7. robhce Reply

  го гледав 4 пати.. многу е тажно 🙁

 8. :( Reply

  lele mnogu e tazno go gledav poveke pati pa duri i zaplakav :'((

 9. angela Reply

  vistinskata ljubov istrajuva i opstojuva…prekrasno video,se odusheviv i go izgledav najmalku 5 pati,bravo!

Остави коментар