Лажни брендови кои никого не можат да излажат

Во денешно време по пазарите и во продавниците можат да се најдат секакви имитации на познати брендови. Без разлика дали станува збор за патики, облека, мобилни телефони, играчки конзоли или познати пијалаци, можете да најдете многу слични имитации, кои покрај изгледот се обидуваат да го копираат и името и логото на брендот.

Лажни брендови кои никого не можат да излажат

Ова најчесто резултира со пресмешна имитација, која секој би ја познал, но сепак ова не значи дека овие производи не успеваат да се продадат. Во продолжение погледнете неколку смешни фотографии од лажни брендови.

Лажни брендови кои никого не можат да излажат Лажни брендови кои никого не можат да излажатБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар