Кога 10.000 Ајфони паѓаат како домино

Во ова видео ќе видите 10.000 телефони Ајфон 5 како паѓаат во домино ефект. Ова всушност претставува рекламно видео за најновиот Ајфон со NFC сензор, кој Епл наскоро ќе почне да го вградува во својот најпопуларен производ.Кога 10.000 Ајфони паѓаат како доминоСистемот NFC (Near Field Communication) му овозможува голем број можности на корисникот, кои ниту еден претходен модел не му ги овозможувал. Преку него ќе биде можно безжично праќање пари преку Пејпал или размена на податоци помеѓу два телефона со нивно приближување.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. da ne ti e gajle Reply

    kolku vreme gi mestele?

Остави коментар