Како ќе изгледаа суперхероите од „Одмаздници“, ако ги носеа оригиналните костими од стриповите?

Како ќе изгледаа суперхероите од „Одмаздници“, ако ги носеа оригиналните костими од стриповите?

Филмовите со суперхерои, станаа едни од најпопуларните и најуспешните жанрови на денешницата, а тие постепено почнаа да ѝ го привлекуваат вниманието на публиката, уште од премиерата на „Железниот човек“ (Iron Man), во 2008 година. Ликовите коишто ни се презентирани во овие модерни филмски верзии, станаа лесно препознатливи за фановите ширум светот, а постојат од многу поодамна, кога тие не изгледале баш исто. И покрај тоа што американскиот издавач на стрипови Марвел, постапи одлично, со тоа што ни ги донесе суперхероите на големите екрани, сепак голем број измени се направени во нивниот изглед, за тие да изгледаат „пореалистично“.

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Но, што ќе се случеше ако Марвел останеа верни на оригиналните верзии на ликовите? Како ќе изгледаа суперхероите тогаш? Дизајнерскиот тим од онлајн медиумот „Looper“ решил да го дознае одговорот на ова прашање и преку креативни техники во Фотошоп, го сторил тоа. Ние сметаме дека ликовите од филмовите изгледаат многу подобро, бидејќи некои од верзиите од стриповите изгледаат дури и смешно, но оставаме и на вас да ја направите споредбата и да формирате мислење.

Продолжете надолу, за да ги разгледате ретро костимите коишто би ги носеле вашите омилени ликови од „Одмазници“ (Avengers) и кажете ни што мислите за нив, во коментарите подолу. Дали повеќе ви се допаѓаат оригиналните костими или адаптираните верзии на филмското платно?

Тор (Thor)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Човекот-мравка (Ant-Man)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Капетан Америка (Captain America)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Црвената вештерка (Scarlet Witch)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Остроок (Hawkeye)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Сокол (Falcon)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Визија (Vision)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Жива (Quicksilver)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Гломазниот (The Hulk)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Црн пантер (Black Panther)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Железен човек (Iron Man)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Црна вдовица (Black Widow)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Човекот-пајак (Spider-Man)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Воена машина (War Machine)

Како ќе изгледаа суперхероите од филмот Avengers ако ги носеа оригиналните костими од стриповите

Во продолжение, прочитајте и што мислат некои од фановите на оваа тема:

„Ти благодарам Марвел, што не ги направи да изгледаат како во стриповите. Ако останеа костимите во оригинал и на големото платно, ќе изгледаа многу детски.“

„Доловени се доволно слично како оригиналните. Креаторите на филмовите, само го подобриле изгледот, со цел суперхероите да изгледаат пореалистично.“

„А како треба да изгледаат? Луѓе, стриповите се направени пред децении, модата се сменила од тогаш.“

„Времињата се менуваат… Некои костими се дизајнирани во 40-тите и 50-тите години на минатиот век, што значи дека не би изгледале воопшто добро во денешно време.“

„Времињата се менуваат и дизајните на костимите од стриповите можеби би изгледале добро ако беа 80-тите или 90-тите години, но сега е 2018-та година!“

„Јас сметам дека некои од оригиналните костими изгледаат супер.“

Може да ве интересира и како би изгледале суперхероите доколку имаа по некое кило вишок?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар