Како да си ја нацртате раката во 3Д?

Се сеќавате ли кога бевте мали и кога си ја цртавте раката на лист хартија? Следете ги инструкциите од ова видео и ќе можете да си ги надградите вашите вештини и истиот цртеж да го направите во 3Д.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар