Кујнски трик: Одвојте ги жолчките од јајцата, брзо и ефикасно

За многу рецепти потребно е одвоено да се подготвуваат жолчките од белките, а понекогаш дури се употребува само едниот дел од јајцата. Традиционалниот начин на одвојување на жолчките не е којзнае колку тежок за умешните готвачи и пекари, но за нас обичните луѓе, кои се обидуваме да се снајдеме во кујната со рецептите кои ги наоѓаме на интернет, ваков трик е повеќе од добредојден.

kujnski-trik-odvojte-gi-zholchkite-od-jajcata-brzo-i-efikasno-kafepauza.mk

Како алатка ќе ви треба едно полалитарско пластично шише од вода и ништо друго. Евтино, уредно и брзо.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. мерсиме Reply

    убава идеа фала многу

Остави коментар