Изум кој ќе ви помогне да стигнете дома доколку претерате со алкохолот

Изум кој ќе ви помогне да стигнете дома доколку претерате со алкохолот

Дали некогаш ви се случило да претерате со алкохолот и да не можете да му кажете на таксистот или на пријателот кој заглавил со вас да ве трезни, до која улица треба да ве однесе таксито? Токму оваа интересна салфета, наречена „Dear Cab Driver Cocktail Bar Napkin“, може да ви помогне да стигнете на вистинското место после бурната ноќ.Изум кој ќе ви помогне да стигнете дома доколку претерате со алкохолотНа оваа салфета вие имате празни полиња во кои треба да пополните до која адреса треба да ве однесе таксистот и каде имате пари со кои планирате да ја платите услугата. Салфетите се одличен додаток за секој бар и дискотека, каде што се пие повеќе алкохол. Идејата е навистина смешна и интересна, иако тешко дека некој би се послужил со неа.Изум кој ќе ви помогне да стигнете дома доколку претерате со алкохолот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар