3 кежуал фризури со полуфатена коса

Сакате да ја носите косата опуштено преку ден, но не сакате да изгледате обично, ниту пак пренападно. Овие три фризури се одлични за вас, а за да ги направите нема да ви требаат повеќе од 30 минути.

Пуштената коса е здодевна, а фатена во опавче не е баш соодветна за на работа. Но полупуштена, полуфатена е сосема соодветна за дневна кафе-шема со пријателите, за на работа или за на факултет. Ваквата фризура е женствена е и свежа.

Кога правите ваква фризура, косата прво треба да ви биде добро исчешлана. Потоа, со пегла исправете ја за да ја доведете во ред или пак извиткате ја. Овие 3 туторијали во слики ќе ви прикажат како да направите елегантна фризура со полуфатена коса, чекор по чекор.

3 кежуал фризури со полуфатена коса 3 кежуал фризури со полуфатена коса 3 кежуал фризури со полуфатена коса

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар