Историјата на додворувањето во 4 минути

Историјата на додворувањето во 4 минути

Од Френк Синатра од Лил Вејн, експерименталната музичка група „CDZA“ направила интересна 4-минутна компилација од романтичната музика од педесеттите години на минатиот век до денеска.

„Историјата на додворувањето на жените“ почнува со песната „Only You“ од „The Platters“ направена во 1955 година, а завршува со песната „Tonight“ од Енрике Инглесиас. Според нивното видео јасно се гледа огромна разлика помеѓу она што им го посакуваат мажите на жените во периодот од шест децении. Погледнете го видеото.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар